üzenet

"Utaidat, Uram, ismertesd meg velem, ösvényeidre taníts meg engem!" (Zsolt 25,4)

Utolsó este az élet értelméről beszélgettünk, megpróbáltunk magunk és egymás számára személyes választ adni. Mindenki komolyan vette a helyzetet, pedig az előző napok eseményeiből semmi nem mutatott arra, hogy ilyen közösségünk is lehet egymással. Elvégre jutalomkiránduláson voltunk, élveztük, hogy a programok mellett sokszor azt csinálhattunk, amit akartunk, átadva magunkat, ki-ki a maga módján, az élmények sokaságának. Az együtt töltött napok, és a tudat, hogy már csak egy közös évünk van hátra a középiskolából, arra késztetett akaratlanul is bennünket, hogy lecsendesítsük a felpörgetett hangulatot, és többet nyújtsunk magunkból. A válasz, amit adtam a kérdésre, engem is meglepett, azt mondtam, hogy számomra Isten az élet lényege, értelme - olyannyira váratlanul értek és felforgattak, annyira természetesek voltak ezek a szavak, hogy aztán nem is tudtam aludni, reggelig ültem a folyosón, és próbáltam megérteni, „belakni” azt az új horizontot, ami hirtelen feltárult attól, hogy Isten közel jött. Azóta is újabb és újabb részei tárulnak fel ennek az isteni horizontnak, mindig elemi, megrendítő erővel.

Gyerekeknek

Vasárnapi istentisztelet

A vasárnapi istentiszteletek ideje alatt a gyermekek számára külön gyermekistentisztelet tartunk korosztályonként csoportba osztva őket, hogy olyan elfoglaltságuk legyen, ami az életkori sajátosságoknak megfelelően viszi közelebb őket Istenhez. Már 1-1,5 éves kortól, ahogy a gyermek járni tud 11 éves korig 4 csoportban tartjuk a foglalkozásokat minden vasárnap 10 órától.

Kiscsillag csoportba várjuk az 1-3 éveseket, a csoportszobájuk az emeleten jobbra a 2. ajtó.

Szivárvány csoportba a 3-5 évesek jöhetnek (óvódában kiscsoportos és középsős),  csoportszobájuk az emeleten jobbra az 1. ajtó. 

Kincskereső csoportba a 6-7 évesek (óvoda nagycsoport és iskola 1. osztály), csoportszobájuk a földszinten a bejárattól jobbra található összenyitható terem.

Lámpás csoportba a 2-4 osztályos tanulókat várjuk, csoporttermük az ifi klub.

Javasoljuk a kedves szülőknek, hogy 9.45-re érkezzenek meg, hogy a gyermekek átadása a tanítóknak nyugalommal történhessen. A még nem óvodások számára játszó csoportban van lehetőség gyermekvigyázásra. A babáknak kialakítottunk egy külön játszó részt, ahol egy-egy szülővel együtt tartózkodhatnak az istentisztelet ideje alatt, itt a felnőttek hangszórón keresztül hallják az istentiszteletet, míg a hangszigetelésnek köszönhetően a babáknak nem kell csendben maradniuk.

Játszóház

Évente három alkalommal (a járványhelyzet függvényében) játszóházat szervezünk óvodás és alsó tagozatos gyermekek és családjaik számára. Ezeket a szombat délelőttöket különböző barkács foglalkozásokkal, ajándékkészítéssel, kreatív tevékenységekkel töltjük, bábozunk, mesejátékban vehetünk részt. A szülők számára teaházban biztosítunk beszélgetési lehetőséget. A játszóházak időpontjai megtalálhatók honlapunk Aktuális programok fülénél. Ezekre a kreatív, színes programú szombat délelőttökre, szeretettel várunk mindenkit, a részvétel ingyenes.

Hittanórák

  • Mi is az a hittan?

Az ovikban és az iskolákban is olyan foglalkozások, ahol játékos és változatos módszerek tárházát használva szeretnénk Isten szeretetét bemutatni, a Bibliai történeteken keresztül, a gyermekek számára.

  • Miben különbözik az ovis és az iskolai hittan?

Az oviban fél órás foglalkozások vannak a gyerekeknek. Rövid ének és játék után, a hittanoktató elbeszéli -bábozással, dramatizálással vagy más módszerrel - a bibliai történetet. Az iskolai hittanok, mivel órarendbe vannak illesztve 2013 óta, ezért alkalmazkodnak az iskolai követelményrendszerhez: félévkor és év végén szöveges értékelést kapnak a gyerekek, illetve egy-egy téma összefoglalása játékos feladatlap megoldással záródik. Alapvetően közös a két foglalkozáson: az imádság, az ének, a játék, a bibliai történet és az ahhoz kapcsolódó kézműves elkészítése - csak az iskolában több idő áll rendelkezésünkre, és a szülők félévente szöveges értékelés formájában visszajelzést kapnak a gyerekek munkájáról.

  • Miért válasszák a szülők erkölcstan helyett a hittant?

Az erkölcstan oktatásra minden osztályfőnöknek elég volt egy 60 órás képzést (kb. 4 hétvége) elvégezni, amíg a hittan oktatásra 3 éven keresztül készítenek fel főiskolai képzés keretében. Az alapvető erkölcsi normákkal a gyerekek otthon és a magyar órákon is megismerkedhetnek. Sok kognitív információra épül az iskolai oktatás, de a hittan egészen más. Amellett, hogy sok képességet mozgósít (hiszen éneklünk, mozgunk, játszunk, beszélgetünk, dramatizálunk stb.), mégis a legkülönlegesebb dolog, hogy a gyerekekkel együtt ismerhetjük meg azt az Istent, aki azt mondja a Bibliában, hogy "ne, félj, mert megváltottalak, neveden szólítottalak." Ézs 43,1 Minden egyes bibliai történetből meg tudhatunk valamit Róla, és arról, hogy milyenek vagyunk mi emberek. A bibliai szereplők életét megismerve, megláthatjuk, hogy ők is irigyek, hazugok, önfejűek voltak, mint mi és Isten mégis milyen szeretettel viszonyult hozzájuk, és a segítségével milyen különleges dolgok történtek emberek, népek életében.

Szeretettel várunk minden gyermeket - mind az ovis, mind az iskolai - hittanokra, hogy olyan felnőttekké válhassanak, akik nemcsak egy vastag könyv főszereplőjeként ismerik meg Istent, hanem mint az Ő mennyei Atyjukat, akire számíthatnak az életük minden helyzetében.

Impresszum

Gazdagréti Református Gyülekezet
PostacímBp. 1118 Rétköz u. 41.
Telefon+36-1-246-0892
E-mail
Powered by SiteSet