üzenet

"Hozzátok be a raktárba az egész tizedet, hadd legyen eleség a házamban, és így tegyetek próbára engem - mondja a Seregek Ura..." (Mal 3,9)

"Meglátjátok, hogy megnyitom az ég csatornáit, és bőséges áldást árasztok rátok." (Mal 3,10)

Az Ószövetségben Isten azt kérte népétől, hogy a jövedelmük, termésük első tizedét, a legjavát adják neki. Ezzel fejezzék ki, hogy Istennek köszönik meg az anyagi javakat. Ezt a szokást az Újszövetségben élő keresztények is átvették. Először 16 éves koromban hallottam erről egy ifis társamtól. A közösségben szokás volt a tized adása, így én is elkezdtem. Nem volt nehéz a havi 5000 Ft-os zsebpénzemből 500 Ft-ot bedobni a perselybe vagy egy szegény embernek odaadni.
Középiskola után egy évet külföldön dolgoztam. Ekkor már fájdalmasabb volt a havi százezer Ft-ból tízezret odaadni. De eddigre a korábbi kis összeg rendszeres adása szokássá tette a tizedadást, ezért döntöttem és adtam. Adtam az egyetemen is a kevés ösztöndíjamból, amikor néha hazautazni is alig volt pénzem. Aztán a munkába állás után is adtam, amikor a tized, albérleti díj, BKV bérlet, ennivaló mellé maradt kb. 2000 Ft-om. Ebből nem lett volna előrelépés... A szüleim nem tudtak segíteni.
Aztán egy napon az akkor már udvarló, későbbi férjem „bevallotta”, hogy van egy lakása, csak idáig nem mondhatta el. Leesett az állam... A családjuk anyagi helyzete nem úgy tűnt, mint akik egy lakást meg tudnak venni. De a szülei ezért takarékoskodtak minden más területen, hogy a fiuknak legyen majd hol laknia a saját családjával.
Így gondoskodott rólam is Isten és áldotta meg a tizedemet.

Gyerekeknek

Vasárnapi istentisztelet

A vasárnapi istentiszteletek ideje alatt a gyermekek számára külön gyermekistentisztelet tartunk korosztályonként csoportba osztva őket, hogy olyan elfoglaltságuk legyen, ami az életkori sajátosságoknak megfelelően viszi közelebb őket Istenhez. Már 1-1,5 éves kortól, ahogy a gyermek járni tud 11 éves korig 4 csoportban tartjuk a foglalkozásokat minden vasárnap 10 órától.

Kiscsillag csoportba várjuk az 1-3 éveseket, a csoportszobájuk az emeleten jobbra a 2. ajtó.

Szivárvány csoportba a 3-5 évesek jöhetnek (óvódában kiscsoportos és középsős),  csoportszobájuk az emeleten jobbra az 1. ajtó. 

Kincskereső csoportba a 6-7 évesek (óvoda nagycsoport és iskola 1. osztály), csoportszobájuk a földszinten a bejárattól jobbra található összenyitható terem.

Lámpás csoportba a 2-4 osztályos tanulókat várjuk, csoporttermük az ifi klub.

Javasoljuk a kedves szülőknek, hogy 9.45-re érkezzenek meg, hogy a gyermekek átadása a tanítóknak nyugalommal történhessen. A még nem óvodások számára játszó csoportban van lehetőség gyermekvigyázásra. A babáknak kialakítottunk egy külön játszó részt, ahol egy-egy szülővel együtt tartózkodhatnak az istentisztelet ideje alatt, itt a felnőttek hangszórón keresztül hallják az istentiszteletet, míg a hangszigetelésnek köszönhetően a babáknak nem kell csendben maradniuk.

Játszóház

Évente három alkalommal (a járványhelyzet függvényében) játszóházat szervezünk óvodás és alsó tagozatos gyermekek és családjaik számára. Ezeket a szombat délelőttöket különböző barkács foglalkozásokkal, ajándékkészítéssel, kreatív tevékenységekkel töltjük, bábozunk, mesejátékban vehetünk részt. A szülők számára teaházban biztosítunk beszélgetési lehetőséget. A játszóházak időpontjai megtalálhatók honlapunk Aktuális programok fülénél. Ezekre a kreatív, színes programú szombat délelőttökre, szeretettel várunk mindenkit, a részvétel ingyenes.

Hittanórák

  • Mi is az a hittan?

Az ovikban és az iskolákban is olyan foglalkozások, ahol játékos és változatos módszerek tárházát használva szeretnénk Isten szeretetét bemutatni, a Bibliai történeteken keresztül, a gyermekek számára.

  • Miben különbözik az ovis és az iskolai hittan?

Az oviban fél órás foglalkozások vannak a gyerekeknek. Rövid ének és játék után, a hittanoktató elbeszéli -bábozással, dramatizálással vagy más módszerrel - a bibliai történetet. Az iskolai hittanok, mivel órarendbe vannak illesztve 2013 óta, ezért alkalmazkodnak az iskolai követelményrendszerhez: félévkor és év végén szöveges értékelést kapnak a gyerekek, illetve egy-egy téma összefoglalása játékos feladatlap megoldással záródik. Alapvetően közös a két foglalkozáson: az imádság, az ének, a játék, a bibliai történet és az ahhoz kapcsolódó kézműves elkészítése - csak az iskolában több idő áll rendelkezésünkre, és a szülők félévente szöveges értékelés formájában visszajelzést kapnak a gyerekek munkájáról.

  • Miért válasszák a szülők erkölcstan helyett a hittant?

Az erkölcstan oktatásra minden osztályfőnöknek elég volt egy 60 órás képzést (kb. 4 hétvége) elvégezni, amíg a hittan oktatásra 3 éven keresztül készítenek fel főiskolai képzés keretében. Az alapvető erkölcsi normákkal a gyerekek otthon és a magyar órákon is megismerkedhetnek. Sok kognitív információra épül az iskolai oktatás, de a hittan egészen más. Amellett, hogy sok képességet mozgósít (hiszen éneklünk, mozgunk, játszunk, beszélgetünk, dramatizálunk stb.), mégis a legkülönlegesebb dolog, hogy a gyerekekkel együtt ismerhetjük meg azt az Istent, aki azt mondja a Bibliában, hogy "ne, félj, mert megváltottalak, neveden szólítottalak." Ézs 43,1 Minden egyes bibliai történetből meg tudhatunk valamit Róla, és arról, hogy milyenek vagyunk mi emberek. A bibliai szereplők életét megismerve, megláthatjuk, hogy ők is irigyek, hazugok, önfejűek voltak, mint mi és Isten mégis milyen szeretettel viszonyult hozzájuk, és a segítségével milyen különleges dolgok történtek emberek, népek életében.

Szeretettel várunk minden gyermeket - mind az ovis, mind az iskolai - hittanokra, hogy olyan felnőttekké válhassanak, akik nemcsak egy vastag könyv főszereplőjeként ismerik meg Istent, hanem mint az Ő mennyei Atyjukat, akire számíthatnak az életük minden helyzetében.

Impresszum

Gazdagréti Református Gyülekezet
PostacímBp. 1118 Rétköz u. 41.
Telefon+36-1-246-0892
E-mail
Powered by SiteSet