üzenet

"Hozzátok be a raktárba az egész tizedet, hadd legyen eleség a házamban, és így tegyetek próbára engem - mondja a Seregek Ura..." (Mal 3,9)

"Meglátjátok, hogy megnyitom az ég csatornáit, és bőséges áldást árasztok rátok." (Mal 3,10)

Az Ószövetségben Isten azt kérte népétől, hogy a jövedelmük, termésük első tizedét, a legjavát adják neki. Ezzel fejezzék ki, hogy Istennek köszönik meg az anyagi javakat. Ezt a szokást az Újszövetségben élő keresztények is átvették. Először 16 éves koromban hallottam erről egy ifis társamtól. A közösségben szokás volt a tized adása, így én is elkezdtem. Nem volt nehéz a havi 5000 Ft-os zsebpénzemből 500 Ft-ot bedobni a perselybe vagy egy szegény embernek odaadni.
Középiskola után egy évet külföldön dolgoztam. Ekkor már fájdalmasabb volt a havi százezer Ft-ból tízezret odaadni. De eddigre a korábbi kis összeg rendszeres adása szokássá tette a tizedadást, ezért döntöttem és adtam. Adtam az egyetemen is a kevés ösztöndíjamból, amikor néha hazautazni is alig volt pénzem. Aztán a munkába állás után is adtam, amikor a tized, albérleti díj, BKV bérlet, ennivaló mellé maradt kb. 2000 Ft-om. Ebből nem lett volna előrelépés... A szüleim nem tudtak segíteni.
Aztán egy napon az akkor már udvarló, későbbi férjem „bevallotta”, hogy van egy lakása, csak idáig nem mondhatta el. Leesett az állam... A családjuk anyagi helyzete nem úgy tűnt, mint akik egy lakást meg tudnak venni. De a szülei ezért takarékoskodtak minden más területen, hogy a fiuknak legyen majd hol laknia a saját családjával.
Így gondoskodott rólam is Isten és áldotta meg a tizedemet.

Céljaink

Szándéknyilatkozatunk
Istent kívánjuk magasztalni azáltal, hogy olyan közösséggé válunk, amely Őt szereti teljes szívéből, teljes elméjéből és teljes erejéből. Szeretnénk olyan gyülekezetté lenni, ahol a sebzett és elveszett ember az Ige hirdetése, a törödő közösség, valamint a társadalomban való tudatos jelenlét által találkozik Jézus Krisztussal, aki a gyógyulás és a bocsánat igazi forrása az összetört ember számára.

tbla.png

Stratégia és célok
A fentiek elérése érdekében a következõkre törekszünk:

  • Tanítványság, azaz hogy gyülekezetünk tagjai olyan újjászületett emberek legyenek, akik tudatosan követik Jézus Krisztust mindennapi életükben, és növekednek Őbenne (Mt 28,19);
  • Dicsőítés, azaz hogy önmagunkat Istennek ajánljuk hivatásunkban, családi életünkben, pihenésünkben, valamint, hogy Istent magasztaljuk énekkel és zenével istentiszteleteinken (1Kor 10,31);
  • Közösség, azaz hogy őszinte szeretetkapcsolatok kiépülésén munkálkodjunk annak alapján, hogy Jézus Krisztus nemcsak az Atyával, hanem egymással is összeköt  bennünket (Jn 17,20-23);
  • Szolgálat, azaz hogy mindannyian a nekünk adott lelki ajándékok felismerése alapján megtaláljuk helyünket a Krisztus testében az egész test épülésére (Ef 4,7-16)
  • Misszió, azaz hogy Jézus Krisztusról tegyünk bizonyságot a világban, úgy közvetlen környezetünkben, mint a föld végső határáig (ApCsel 1,8)

Értékeink
Amit fontosnak tartunk a fentiek megvalósítása közben:

  • Az evangélium hirdetése, valamint a Biblia útmutatása az élet minden területére nézve, különös tekintettel arra, hogy ez a mai kultúrában releváns módon történjen
  • Krisztus-központú kapcsolatok, amelyek Isten szeretéből és kegyelméből táplákoznak
  • A helyi lakosok, akikhez elsősorban küldettünk
  • Nyitottság a Szentlélek munkájára és vezetésére, valamint odaadó imádság, amelyben megmutatkozik, hogy nélküle semmit sem tehetünk
  • Isten Országa növekedése a városban

Gazdagrét neve sokat jelent számunkra. Hisszük, hogy az Úr gazdagon meg akar áldani bennünket minden lelki áldással a Krisztusban, azért, hogy mi ezeket továbbadjuk másoknak. Szeretnénk ezt a gazdagságot megosztani azokkal, akik még nem ismerik a mi Urunkat, valamint olyan gyülekezetekkel, akik velünk együtt keresik a Krisztusról szóló bizonyságtétel mai formáit. Szeretnénk, ha minél több ember ismerné meg megváltóját, és minél több gyülekezet újulna meg a Szentlélek által.

Itt olvashatsz arról, hogyan vettünk részt a templom építésében.

Impresszum

Gazdagréti Református Gyülekezet
PostacímBp. 1118 Rétköz u. 41.
Telefon+36-1-246-0892
E-mail
Powered by SiteSet