üzenet

"Bízzál az Úrban, és tégy jót, akkor az országban lakhatsz, és biztonságban élhetsz." (Zsolt 37,3)

Nehéz volt az a három-négy hónap. Egy fájdalmas, hosszasan előkészített döntés nyomán jó néhány kapcsolat kihullott az életemből. A munkahelyen is kiderült, keserű meglepetésként, hogy új helyet kell keresnünk az alapítvány számára - a legnagyobb körültekintéssel, hiszen nem rólunk volt szó, hanem gyerekekről, szülőkről. Beszűkültek a hétköznapok a veszteségek és az útkeresés feszültségében. És ekkor -  „hab a tortán” -  kiderült, hogy az albérletből is költöznöm kell. Közben rengeteg tennivaló volt, sokszor csak aludni tértem haza. A munkahelyen közös erővel kerestünk új helyet, aztán pedig, mikor megtaláltuk, a költözést kezdtük szervezni. Arra is alig jutott időm, hogy albérlet után nézzek, a néhány próbálkozás pedig nem hozott eredményt. A határidő vészesen közeledett. Mindeközben viszont egyre valóságosabb lett bennem a csendes bizonyosság: hogy mindez jól van így, a hely elő van már készítve számomra, és meg fogom találni akkor is, ha kevés időt tudok a keresésére fordítani. Azt viszont végképp nem gondoltam volna, hogy le sem jár a határidő, és már átvehetem ezt a nekem megőrzött ajándékot.

Gyászfeldolgozó csoport

Gyászfeldolgozó csoport indul szeptembertől a templomban. Az alkalmak péntek vagy csütörtök esténként lesznek.

"Csak Istennél csendesül el lelkem, tőle kapok segítséget." (Zsolt 62,1)

Az elmúlással újra és újra szembe kell néznünk. A gyász teljesen természetes válaszunk a veszteségre. Ha elveszítjük egy, vagy rövidebb időn belül több szerettünket, az mérhetetlenül fájdalmas tud lenni. A gyászfolyamatban helye van minden érzelemnek. Sokfélék vagyunk, éppen ezért sokféleképpen gyászolunk: nincs megfelelő vagy nem megfelelő módja a gyászunknak, mégis a sorsközösség gyógyítóan hat a lélekre, legfőképpen pedig Isten Igéje, a vigasztaló Szentlélek jelenléte.

Várjuk mindazokat a gyászfeldolgozó csoportba, akik szeretnék, hogy a fájdalmuk megszelídüljön, a megbékélés megszülessen szívükben egy olyan embert próbáló életszakaszban, mint a gyász! Akár friss, akár több éve velünk van ez veszteség.

A csoport vezetője:Thománé Szikora Anita református lelkipásztor, pasztorál pszichológus, gyásztanácsadó

Időpontok:

  • szeptember 11. 
  • szeptember 25. 
  • október 9. 
  • október 22. (csütörtök)
  • november 6.
  • november 27. 
  • december 4. 
  • december 11.

A találkozók esténként 18 órától lesznek a Gazdagréti Református templomban.

A jelentkezést az thomane.anita[kukac]gmail.com e-mail címen várjuk augusztus 30-ig.

A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött.

Impresszum

Gazdagréti Református Gyülekezet
PostacímBp. 1118 Rétköz u. 41.
Telefon+36-1-246-0892
E-mail
Powered by SiteSet