üzenet

"Mindennek rendelt ideje van, és ideje van az ég alatt minden akaratnak. Ideje van a születésnek és ideje a meghalásnak." (Préd 3,1-2)

"Vigyázzatok azért, mert nem tudjátok, mely órában jő el a ti Uratok... Ezért legyetek ti is készen." (Mt 24, 42-44)

Eljött az életünknek az a szakasza, mikor szembesülünk vele, hogy akikre felnéztünk, akiktől közvetve az életet kaptuk, elgyengülnek, megbetegednek és elmennek. Azt hiszem minden gyermeknek nehéz szembesülni azzal, hogy aki eddig nekem a legerősebb volt, most jártányi ereje sincsen, beszélni is alig tud. Most, mikor mi is részesei lettünk ezeknek a pillanatoknak, döbbentem rá, mennyire csak elméletben halljuk ezeket az Igéket és Isten hazahívása mennyire váratlanul is érhet minket. Nem arra gondolok, mindig ezen elmélkedjünk, de ahogy az első Ige mondja, a mi akaratunknak is ideje van. Akkor mikor mi irányítunk. Akkor még rendezhetünk, beszélhetünk, bocsánatot kérhetünk, szerethetünk, szóval, tettel. Aztán lehet, hogy az utolsó időben már az az akarat, hogy maradjunk csendben, hogy nem mozoghatunk, talán a gondolataink sem tiszták, ez már nem a mi akaratunk, de ennek is ideje van. Ekkor már nehéz a másikhoz utat találni. Nem mindegy hogy ér minket ez az idő, és nem mindegy azoknak sem, akik kísérnek ezen az úton, még ebben is „kincset gyűjtünk” a gyerekeinknek, hogy ér az az óra minket!

Gyászfeldolgozó csoport

Gyászfeldolgozó csoport indul szeptembertől a templomban. Az alkalmak péntek vagy csütörtök esténként lesznek.

"Csak Istennél csendesül el lelkem, tőle kapok segítséget." (Zsolt 62,1)

Az elmúlással újra és újra szembe kell néznünk. A gyász teljesen természetes válaszunk a veszteségre. Ha elveszítjük egy, vagy rövidebb időn belül több szerettünket, az mérhetetlenül fájdalmas tud lenni. A gyászfolyamatban helye van minden érzelemnek. Sokfélék vagyunk, éppen ezért sokféleképpen gyászolunk: nincs megfelelő vagy nem megfelelő módja a gyászunknak, mégis a sorsközösség gyógyítóan hat a lélekre, legfőképpen pedig Isten Igéje, a vigasztaló Szentlélek jelenléte.

Várjuk mindazokat a gyászfeldolgozó csoportba, akik szeretnék, hogy a fájdalmuk megszelídüljön, a megbékélés megszülessen szívükben egy olyan embert próbáló életszakaszban, mint a gyász! Akár friss, akár több éve velünk van ez veszteség.

A csoport vezetője:Thománé Szikora Anita református lelkipásztor, pasztorál pszichológus, gyásztanácsadó

Időpontok:

  • szeptember 11. 
  • szeptember 25. 
  • október 9. 
  • október 22. (csütörtök)
  • november 6.
  • november 27. 
  • december 4. 
  • december 11.

A találkozók esténként 18 órától lesznek a Gazdagréti Református templomban.

A jelentkezést az thomane.anita[kukac]gmail.com e-mail címen várjuk augusztus 30-ig.

A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött.

Impresszum

Gazdagréti Református Gyülekezet
PostacímBp. 1118 Rétköz u. 41.
Telefon+36-1-246-0892
E-mail
Powered by SiteSet