üzenet

"Hozzátok be a raktárba az egész tizedet, hadd legyen eleség a házamban, és így tegyetek próbára engem - mondja a Seregek Ura..." (Mal 3,9)

"Meglátjátok, hogy megnyitom az ég csatornáit, és bőséges áldást árasztok rátok." (Mal 3,10)

Az Ószövetségben Isten azt kérte népétől, hogy a jövedelmük, termésük első tizedét, a legjavát adják neki. Ezzel fejezzék ki, hogy Istennek köszönik meg az anyagi javakat. Ezt a szokást az Újszövetségben élő keresztények is átvették. Először 16 éves koromban hallottam erről egy ifis társamtól. A közösségben szokás volt a tized adása, így én is elkezdtem. Nem volt nehéz a havi 5000 Ft-os zsebpénzemből 500 Ft-ot bedobni a perselybe vagy egy szegény embernek odaadni.
Középiskola után egy évet külföldön dolgoztam. Ekkor már fájdalmasabb volt a havi százezer Ft-ból tízezret odaadni. De eddigre a korábbi kis összeg rendszeres adása szokássá tette a tizedadást, ezért döntöttem és adtam. Adtam az egyetemen is a kevés ösztöndíjamból, amikor néha hazautazni is alig volt pénzem. Aztán a munkába állás után is adtam, amikor a tized, albérleti díj, BKV bérlet, ennivaló mellé maradt kb. 2000 Ft-om. Ebből nem lett volna előrelépés... A szüleim nem tudtak segíteni.
Aztán egy napon az akkor már udvarló, későbbi férjem „bevallotta”, hogy van egy lakása, csak idáig nem mondhatta el. Leesett az állam... A családjuk anyagi helyzete nem úgy tűnt, mint akik egy lakást meg tudnak venni. De a szülei ezért takarékoskodtak minden más területen, hogy a fiuknak legyen majd hol laknia a saját családjával.
Így gondoskodott rólam is Isten és áldotta meg a tizedemet.

Mire számíthatsz?

Ha első alkalommal megyünk valahova, szeretnénk minél többet tudni előre, hogy ne érezzük kényelmetlenül magunkat a váratlan dolgok miatt. Ezért összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat, amik neked is megadják a biztonságot és kényelmet!

Ha kicsit körülnéztél a honlapunkon, szeretnénk arra bátorítani, hogy lépj ki a virtuális világ biztonságából, lépd át a templom küszöbét, és éld át a gyülekezet valóságát. Hisszük, hogy közösségünkben – amely nem tökéletes emberekből, hanem Jézus Krisztus által megváltott és őt követő személyekből áll – megkóstolható Isten szeretete és jelenléte. Szeretettel várunk, akár szkeptikus, kereső, vagy hívő vagy, légy sebzett és magányos, vagy sikeres és elégedett. Reméljük, hogy Isten megszólít és ez számodra is olyan meghatározó lesz, mint emberek sokaságának évezredek óta.

Mikor vannak az istentiszteletek?
Minden vasárnap délelőtt 10 és este 6 órakor (nyáron 7 órakor). Az istentiszteletek átlagosan másfél órásak. Úrvacsorai közösség délelőtt minden hó 2. vasárnapján, este minden 4. vasárnap. Dicsőítés minden hó 3. vasárnapján délelőtt.

Milyen jellegűek az istentiszteletek?
Minden istentiszteletünk középpontjában a Biblia mai korra és élethelyzetre vonatkoztatott magyarázata áll, amely által hitünk szerint maga Isten szólít meg bennünket.
Délelőtti istentiszteletünkön otthon érzik magukat a református gyökerekkel rendelkezők, de törekszünk arra, hogy mindenki számára érthető legyen, ami elhangzik. Értéknek tartjuk református örökségünket, ugyanakkor figyelembe vesszük a kort, amelyben élünk. Fontos számunkra, hogy befogadó, támogató és nyitott közösségre találjon, aki hozzánk érkezik, mert meggyőződésünk szerint a gyülekezet egy nagy család.
Az esti istentiszteleten az igehirdetés mellett fontos a dicsőítés szerepe. A dicsőítés közösségi imádság énekben és zenében, amely segít Isten előtt elcsendesedni, hibáinkat és sebeinket Isten jelenlétébe hozni, valamint őt imádni.

DSC_0047.JPG

Az úrvacsorai közösségbe azokat várjuk, akik a Magyar Református Egyház konfirmált tagjai, vagy akik a maguk felekezetében rendszeresen élnek az úrvacsorával.

Mire készüljek, ha gyermekekkel jövök?
Szeretettel várunk gyermekeiddel együtt! A délelőtti istentisztelettel párhuzamosan gyermekistentisztelet zajlik négy csoportban. Célunk, hogy ezekben a közösségekben gyermekeink Isten szeretetét megtapasztalva növekedjenek hitben és bibliai ismeretben. Két éves kortól 11 éves korig várjuk a gyerekeket a koruknak megfelelő csoportba. A „babapáholyban” 0-2 éves korig a szülő gyermekével együtt hallgathatja és láthatja az istentiszteletet egy hangszigetelt helységben. Ha először jössz, az ajtóban „házigazda” szolgálatot teljesítő személytől kérhetsz eligazítást, vagy további információt.
Az esti istentisztelet alatt csak a „babapáholy” működik, gyermekistentisztelet nincs.

Más szükségletek...
A templom épületében, az emeleten, rögtön a lépcső mellett találhatóak a mosdók. A női és férfi mosdó mellett egy olyan helyiséget is találhatsz, ahová a kisgyermek szülővel együtt mehet, illetve itt van lehetőség pelenkázásra is.
A földszinten jobboldalon van a konyha, ha szükséged van egy pohár vízre, vagy ebédet melegíteni kisgyermekednek. Ezekkel kapcsolatban is kérj segítséget a házigazdáktól, akiket az istentisztelet alatt az előtérben találhatsz meg!
Dohányozni a templom épületén belül nem lehet, és kérünk, hogy a bejárattól legalább 10 méterre gyújts rá, ha szükséged van erre.

Költségek?
Alkalmaink minden esetben teljesen ingyenesek, azokat a gyülekezet tagjainak adományaiból finanszírozzuk. Amennyiben olyan rendezvényt hirdetünk, ahol belépő vagy költségtámogatás szükséges (koncert, stb.) ott ezt külön jelezzük.

 

Impresszum

Gazdagréti Református Gyülekezet
PostacímBp. 1118 Rétköz u. 41.
Telefon+36-1-246-0892
E-mail
Powered by SiteSet